Srdečně zveme všechny majitele a příznivce plemene American Bulldog na další HEABC víkendovou show, spojenou již tradičně s Mezinárodní výstavou American Bulldog National Alliance (ABNA) a sportovní soutěží HEABC Iron Dog a obohacenou tentokráte o demonstraci Základního povahového testu pro americké bulldogy GDT a o návštěvu přátel - majitelů "svalnatých" vozů z Klubu US-cars! Rozhodčím a výcvikovým instruktorem bude opět slavný Dave Hannah z USA!

DATUM A MÍSTO KONÁNÍ

Pátek až Neděle 1-3 /06 /2007
CZ-56973 Svojanov (Vesnice 15km jižně od spojnice Polička - Svitavy).
Tábor "Drnholec" (Silnice č.364 2km od Svojanova směrem na Hamry vedle Hotelu Otakar).
Mapy zde.
Camp foto zde.


PROGRAM

PÁTEK 1/06/2007
15:00 - 20:00 Late Entries (Dodatečné přihlašování psů po řádné uzávěrce)
20:00 HEABC Discussion Forum (Přednáška, všeobecná diskuse atd.)

SOBOTA 2/06/2007
09:00 ABNA Conformation Show (Mezinárodní výstava ABNA)
15:00 HEABC Iron Dog I (Hlavní kolo soutěže v Iron Dogu)
20:00 HEABC Discussion Forum & Junket (Přednáška, všeobecná diskuse a pařba)

NEDĚLE 3/06/2007
10:00 HEABC Iron Dog II (Doplňkové kolo sportovních disciplín soutěže Iron Dog)
 

ABNA VÝSTAVNÍ TŘÍDY A ZADÁVANÉ TITULY

Všechny třídy jsou kromě rozlišení podle pohlaví a věku vypisovány odděleně pro typ Standard a typ Classic! Kategorie štěňat si nekonkurují s kategoriemi dospělých jedinců!

Puppy Classes / Kategorie štěňat (3-12 měsíců):

Novice Puppy Class / Třída štěňat (3-6 měsíců)
Junior Puppy Class / Třída mladšího dorostu (6-9 měsíců)
Senior Puppy Class / Třída staršího dorostu (9-12 měsíců)

Vítězové těchto tříd se střetnou o tituly Best Puppy Male resp. Best Puppy Female a držitelé těchto titulů o titul Best Puppy In Show.

Poslední konkurencí štěňat jetitul Best Puppy Of Breed (BOB) mezi nejlepšími štěňaty obou typů!

Adult Classes / Kategorie dospělých (12+ měsíců):

Junior Adult Class / Třída mladých (12-24 měsíců)
Senior Adult Class / Třída otevřená (2-4 roky)
Veteran Adult Class / Třída veteránů (4+ let)

Vítězové těchto tříd se střetnou o tituly Best Adult Male resp. Best Adult Female
a držitelé těchto titulů se střetnou o titul
Best Adult In Show.

Poslední konkurencí je titul Best Adult Of Breed (BOB) mezi nejlepšími dospělými jedinci obou typů!

Special Classes / Kategorie speciální (12+ měsíců):

Champion Class / Třída šampionů (12+ měsíců)
Working Class / Třída pracovní (12+ měsíců)

Pozn.: Tyto třídy jsou považovány za prestižní a nekonkurují třídám předchozím! Účast v nich je podmíněna získáním titulu ABNA Champion resp. ziskem jakéhokoliv oficiálního pracovního titulu podle libovolného zkušebního řádu společně s oficiálním vyhodnocením na dysplasii bez nálezu tj. DKK max. 1/1!

HEABC IRON DOG DISCIPLÍNY

Sprint Race / Měřený sprint na 50yardů
Weight-Pulling / Tahání zátěže
Hang Time / Závěs na laně na čas
Hardest Hitting / Kousačka na tvrdost a ovladatelnost
Guard Dog Temperament / Povahový test typu Poslušnost + Obrana psovoda

Pozn.: Zástupci obou typů Standard a Classic soutěží společně a to bez rozdílu pohlaví a věku! Soutěže Weight-Pulling a Hang Time je doporučena pouze pro jedince starší 12 měsíců! Zisk titulu Iron Dog Triathlon Test je podmíněn úspěšnou účastí v alespoň 3 disciplínách, přičemž Weight-Pulling je povinný!


VSTUPNÍ POPLATKY
ABNA VÝSTAVA:
Za prvního psa .................................. 600,- Kč (členklubu) / 750,- Kč (nečlen)
Za druhého psa .................................. 450,- Kč (člen klubu) / 600,- Kč (nečlen)
Za každého dalšího psa .................... 300,- Kč (člen klubu) / 450,- Kč (nečlen)


HEABC IRON DOG:
Za prvního psa ..................................... 0,- Kč (člen klubu) / 150,- Kč (nečlen)
Za druhého psa .................................... 0,- Kč (člen klubu) / 150,- Kč (nečlen)
Za každého dalšího psa ......................... 0,- Kč (člen klubu) / 150,- Kč (nečlen)

Pozn.: Všichni majitelé přihlášených psů vč. rodinných příslušníků mají vstup na akci zdarma!


UBYTOVÁNÍ ATD.:
Ubytování 1 chatka (1 až 4 osoby) .... 200,- Kč (člen klubu) / 400,- Kč (nečlen)
Vstupné pro 1 dospělého příznivce ........ 0,- Kč (člen klubu) / 50,- Kč (nečlen)
Příplatek za pozdní uzávěrku ................. 0,- Kč (člen klubu) / 100,- Kč (nečlen)
Pozn.: Poplatky za vstupné a ubytování zahrnují pobyt po celou dobu konání akce! Děti do 12 let mají vstup na akci zdarma ale pouze v doprovodu dospělých členů klubu!

KONTAKT NA POŘADATELE

Tom Sobek / HEABC, Rohozná 193, CZ-56972 Rohozná
tel.: 604 654 944
HEABC@american-bulldog.cz

VSTUPNÍ PODMÍNKY
Akce HEABC jsou soukromými akcemi s vyloučením laické veřejnosti!

Jsou pořádány pro všechny členy klubu a jejich rodinné příslušníky a dále pro všechny další majitele a přihlášených psů (vč. doprovodu), kteří ve po dobu konání akce stávají členy klubu rovněž a dále i pro další příznivce plemene, kteří ses zaplacením vstupního poplatku stanou členy klubu po dobu konání akce rovněž a podrobí se bezvýhradně všem klubovým ustanovením a propozicím této akce.
Výstava a všechny soutěže jsou otevřeny všem AB s průkazem původu ze kteréhokoliv světového registru (UCI, FCI, ABA, ARF, ARFE, EABC, ABRA, JDJBR&A, MABTE atd.) a to bez nutnosti přeregistrace! Nezbytnou součástí přihlášky každého jedince musí být KOPIE RODOKMENU popř. REGISTRAČNÍHO CERTIFIKÁTU! K účasti v prestižní Pracovní třídě (Working Class) je nutno přiložit také KOPII VYŠETŘENÍ NA DYSPLASII KYČELNÍCH KLOUBŮ (DKK, HD, OFA, PennHIP, BVA atd.)
a KOPII ZÍSKANÝCH PRACOVNÍCH TITULŮ podle jakéhokoliv známého kynologického řádu. K účasti ve Třídě šampionů (Champion Classs) pak KOPII ŠAMPIONÁTU ABNA. Akce se mohou zúčastnit také AB bez PP, zástupci plemen Olde English / Renascenec / Victorian Bulldog , jakožto i dalších ras typu Bull - ovšem jen v Iron Dogu! ABNA výstavy jsou posuzovány podle moderního chovného standardu s rozdělením na dva exteriérové typy Standard (býv. typ Scott) a Classic (býv. typ Johnson). Výsledky všech HEABC výstav jsou započítávány do Mezinárodního šampionátu ABNA (www.abna.info), a také do našeho Klubového mistrovství (www.american-bulldog.cz). Sportovních soutěže v Iron Dogu jsou zatím vyhodnocovány pouze v rámci Klubového mistrovství, v blízké době také do Mezinárodního šampionátu Irondog Europe (www.irondog.biz).Náš klub přikládá sportovním disciplínám obrovský význam z hlediska testování povah a pracovních schopností plemene a jejim výsledkům přikládá úplně stejnou důležitost jako výsledkům výstav! Většina sportovních disciplín se bude v průběhu akce opakovat s tím, že zaznamenán bude nejlepší výsledek každého jedince. Účast v soutěži Iron Dog není povinná. Uvítáme jakékoliv příspěvky a dotazy do našich diskusí na veškerá témata, která Vás zajímají! Pokud máte vlastní videokazety či jiné materiály o AB, vezměte je s sebou!
VZHLEDEM K PEVNĚ STANOVENÉMU HARMONOGRAMU AKCE PROSÍME VŠECHNY ŮČASTNÍKY O VČASNÝ PŘÍJEZD! POZDNÍ PŘÍJEZDY JIŽ NEBUDOU AKCEPTOVÁNY!
Na rozdíl od většiny výstav pořádaných jinými organizacemi je možné se zaregistrovat i po termínu řádné uzávěrky a to buď telefonicky (604 654944) nebo až na místě konání akce v pátek 1.06. 2006 nejpozději do 20:00 hod., ovšem s manipulačním příplatkem 100,- Kč za každého přihlášeného psa! NEZAPOMEŇTE PROTO NA VČASNÉ ZASLÁNÍ PŘIHLÁŠKY A PŘÍSLUŠNÉHO POPLATKU DO TERMÍNU ŘÁDNÉ UZÁVĚRKY, KTERÁ JE 29.05.2007! Neúčast na akci z jakýchkoliv příčin není důvodem k nároku na vrácení vstupních poplatků.
Nezapomeňte svým psům přibalit misky na vodu a delší vodítka na uvazování. Asertivnější psi by měli mít náhubky. Vlastní Weight Pullingové postroje ale hlavně vlastní pešek na Hang Time by měl patřit k výbavě každého soutěžícího Bulldoga. Během akce dbejte na pořádek a uklízejte po sobě a svých AB vše,co je potřeba. Jakékoliv škody vzniklé na majetku tábora hlaste neprodleně pořadateli, při odjezdu nezapomeňteodevzdatklíče od chatek.
POZOR!!! Akce není speciálně pojištěna. Pořadatel neodpovídá za jakékoliv škody způsobené na majetku nebo zdraví!. Dbejte proto co nejvyšší opatrnosti, zejména co se týče dětí. ABSOLUTNÍ ZÁKAZ VOLNÉHO POBÍHÁNÍ PSŮ! Akce bude pod veterinárním dohledem. K účasti jsou oprávněni pouze zdraví jedinci a feny mimo období hárání. NEZAPOMEŇTE VZÍT S SEBOU OČKOVACÍ PRŮKAZY S VEŠKERÝMI PLATNÝMI OČKOVÁNÍMI!
V případě nedodržení výše uvedených podmínek mohou být jedinci vyloučeni a to bez náhrady poplatků!

UBYTOVÁNÍ
Přes 30 chatek typu "Pionýrský tábor" s postelemi pro 4 osoby, vybaveny jsou opravdu spartánsky a navíc bez přikrývek, takže pozor - DEKY A SPACÁKY SI VEZMĚTE URČITĚ S SEBOU! Centrální objekt disponuje další ubytovací kapacitou pro personál a VIP, WC a sprchami, rozlehlou společenskou místnost ía krytáou terasou. Beachvolleyballový kurt. Bezproblémové parkování v areálu tábora. Non-stop občerstvení s obsluhou.
Ubytování je řešeno způsobem pes resp. psi + doprovod = 1 chatka. Požadavek na ubytování je součástí přihlášky.

Zde je jednoduchý přihlašovací formulář k vytištění:
Entry form.jpg

Promenade03
2-3 /06 /2007  ABNA